dvd
praga
poludnie
svhs
filmy dvd
przegrywanie
dvd warszawa
 
vhs na dvd blu ray  
 

przegrywanie kopiowanie z kasety vhs na płyty dvd warszawa
wypożyczalnia_filmów_warszawa
dvd_filmy_blu_ray
wypożyczalnia_blu_ray_warszawa
nowosci_blu_ray
dvd_wyszukiwarka_blu_ray
przegrywanie_filmów_warszawa
dvd_recenzje


Przegrywanie wstrzymane do odwołania !


Przeglądając rodzinne pamiątki, często można spotkać stare kasety vhs. Magnetowid zapewne już dawno wyrzucony, a utrwalone na kasecie wspomnienia wydają się utracone. Najchętniej takie filmy oglądamy przy okazji rodzinnych spotkań.
Obiad świąteczny, czy urodziny dziadków, to dobra okazja do takich prezentacji. Jest dobry sposób by ocalić od zapomnienia nasze najpiękniejsze wspomnienia i razem z bliskimi cieszyć się rodzinnym filmem.


Najpopularniejszym nośnikiem magnetyczynym do zapisyawania filmów i programów video była w latach 1980-1990 kaseta VHS.
kaseta vhs
Kaseta VHS - najpopularniejszy nośnik danych w latach 1980-1990

Przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące obchodzenia się ze starymi kasetami video.
 • Obejrzyj z zewnątrz kasety, czy nie są zawilgocone lub połamane
 • Wybierz te nie zniszczone kasety
 • Przed włożeniem do magnetowidu, usuń z kasety - wyłam ząbek zabezpieczający przed nagrywaniem
 • Przewiń kasetę w magnetowidzie do przodu i do tyłu
  Jeśli kaseta nie była przewijana przez kilka lat, możesz mieć trudnoœci z przewijaniem. W takim przypadku uruchamianie odtwarzania w magnetowidzie nie jest wskazane.

plyta_dvd
Płyta dvd - następca kasety vhs
 • Jeśli nie masz magnetowidu, lub nie chcesz ryzykować uszkodzenia taśmy, skontaktuj się z naszym studio gdzie wykonujemy przegrywanie kaset na dvd Warszawa Praga Południe - Gocław ul. Rechniewskiego 6 tel.22-870-38-64, biuro@videoclub.pl
Nowość ! Tylko u nas możesz samodzielnie sprawdzić swoje kasety VHS, zanim zlecisz nam przegranie. Naszych Klientów, zapraszamy do bezpłatnego skorzystania ze stanowiska do przeglądania filmów VHS.

odtwarzanie_kaset_vhs

Pytania i odpowiedzi dotyczące kaset

 • Pytanie: Dlaczego po włożeniu kasety do magnetowidu, na ekranie telewizora widać tylko "śnieg" ?

 • Opowiedż: Najprawdpodobniej głowice odtwarzające w magnetowidzie zostały zabrudzone. Dzieje się tak często, gdy wkładamy starą kasetę do odtwarzacza. Głowice można wyczyœcić specjalną kasetą, lub zlecić usługę w serwisie RTV

 • Pytanie: Czy każdej kasety można wykonać przegrywanie na płytę?

 • Odpowiedż: Większość kaset udaje się przegrać, o ile nie zostały uszkodzone mechanicznie. Są jednak takie egzemplarze, które na skutek upływu czasu straciły swoje parametry, a obraz jest rozmyty i nieczytelny. Zwykle są to kasety z taśmą niskiej jakości, która uległa rozmagnesowaniu. Takich nagrań nie uda się już odtworzyć. Im szybciej wykonamy przegrywanie, tym wieksza szansa na uratowanie filmu.

 • Pytanie: Jak długo trwa samo przegrywanie ?

  Odpowiedż: Kopiowanie z kasety VHS na DVD odbywa się 1:1, nie można tego przyśpieszyć. Jeśli nagranie na kasecie zajmuje dwie godziny, to przegrywanie takiego materiału będzie trwało tyle samo. Na DVD otrzymamy materiał trwajšcy dokładnie tyle czasu. Zlecenia na 1-3 kasety wykonujemy w terminie 1-2 dni roboczych, a nawet tego samego dnia. Przegrywanie większej ilości materiału możemy wykonać sukcesywnie, lub jednorazowo.

 • Pytanie : W jakim formacie wykonane jest przegrywanie na dvd
  Odpowiedż : Proces nagrania na dvd wykonywany w formacie DVD-VIDEO. Jest to najbardziej popularny zapis na płycie, który umożliwia jej odtwarzanie w każdym stacjonarnym sprzęcie, takim jak odtwarzacz dvd czy blu ray. Otwarzacz musi być przystosowany do czytania płyt DVD-R. Jest to najbardziej popularny rodzaj zapisu, a można to sprawdzić w instrukcji obłsugi sprzętu, w dziale "odtwarzane formaty"


 • Pytanie : Czy przegrane na dvd nagrania będzie można obejrzeć na komputerze
  Odpowiedż : Płyta z przegranym u nas materiałem video, może być również otwarzana na komputerze z napędem DVD. Aby film został prawidłowo odtwarzany, trzeba będzie zainstalować program do otwarzania nagrań filmowych w formacie DVD - video, który w wielu przenoœnych komputerach jest zwykle instalowany już fabrycznie.na dvd
kopiowanie
przegrywanie